Atrakcje

Atrakcje w pobliżu naszej lokalizacji

Wybierając  dom nad jeziorem Niegocin, we wsi Wilkasy możesz mieć pewność, że Twój urlop z dziećmi na Mazurach będzie udany, nawet w pochmurne dni. Dlaczego? W okolicy Wilkas oraz w samych Wilkasach, gdzie położony jest nasz  dom nad jeziorem Niegocin znajdziesz mnóstwo atrakcji oraz wiele ciekawych tras na wycieczki piesze i rowerowe.

Ośrodek PTTK Wilkasy nad jeziorem Niegocin, na terenie którego znajdziesz m.in.:

 • Port PTTK – nowoczesna ekomarina, posiadająca  unikalne rozwiązania dla żeglarzy i doskonałe udogodnienia dla turystów – idealne miejsce do rozpoczęcia rejsu po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich czy spływu kajakowego;
 • wypożyczalnię sprzętu wodnego (m.in. kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi motorowych) oraz sprzętu umożliwiającego uprawianie sportów wodnych: narty wodne, wakeboard, kneeboard;
 • zaplecze sportowo-rekreacyjne – boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej;
 • tawernę DeZeTa położoną w porcie, nad brzegiem jeziora Niegocin, w której możesz liczyć nie tylko na orzeźwienie w upalne dni, ale również doskonałą kuchnię i atmosferę podsycaną w sezonie koncertami na żywo;

  … a w odległości 150 m od ośrodka PTTK Wilkasy – park wodny i kręgielnia! Prawdziwa frajda dla dzieci i doskonała alternatywa na spędzenie mniej pogodnego dnia na Mazurach. 

Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego – AZS Wilkasy, położony na zachodnim brzegu jeziora Niegocin, który oferuje m.in.:

 • bazę sportowo-rekreacyjną – korty i hale tenisowe, boisko do koszykówki i siatkówki, boisko „Orlik” do piłki nożnej, siłownia;
 • relaks w nowoczesnym Centrum Rehabilitacji & SPA, w którym możesz nie tylko poprawić nastrój i samopoczucie, ale również oddać się odnowie biologicznej – zabiegom i masażom o pozytywnym wpływie na Twoje zdrowie i urodę; na terenie Centrum znajdują się: sauna sucha (fińska), łaźnia parowa, wanna SPA z hydromasażem i przeciwprądem, jacuzzi, a także sala fitness oraz siłownia.

  Ośrodek  AZS Wilkasy posiada również port jachtowy nad jeziorem Niegocin,  przystosowany  do przyjęcia ponad 200 jednostek pływających. Port należy do jednej z największych marin na Mazurach – Mariny Wilkasy (podobnie jak port PTTK), która łącznie może pomieścić aż 330 jachtów i 4 statki rejsowe!

Resort Niegocin (dawniej Wioska Turystyczna Wilkasy),

w którym na amatorów wodnych sportów czekają rowery wodne, jachty żaglowe, łódki wiosłowe i łodzie wędkarskie z silnikiem, a także przejażdżki motorówką i … hol na kole pneumatycznym – mocne wrażenia gwarantowane. Na terenie ośrodka znajdziesz również:

 • plac zabaw dla dzieci oraz salę gier i zabaw (pod opieką animatora) ;
 • saunę i gabinet masażu;
 • bilard oraz stół do ping-ponga.

  To jedynie wycinek wielu atrakcji, które czekają na Ciebie na Mazurach w Wilkasach. Przyjedź i przekonaj się sam! Udany urlop na Mazurach gwarantowany.